Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yeni hizmet

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yeni hizmet
Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yeni hizmet
ELAZIĞ (AA) - Elazığ İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yeni alınan 11 noninvaziv mekanik...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Elazığ  Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yeni alınan 11 noninvaziv mekanik ventilasyon cihazı ile hastalara hizmet sunmaya başladı.

Sekreterlikten yapılan yazılı açıklamada, son dönemlerde hizmete sunduğu yeni ünitelerle adından söz ettiren hastanenin bu üniteleri son teknolojiye uyumlu modern cihazlarla donatmak için de aynı şekilde yoğun çaba harcadığı belirtildi.

Bu kapsamda alınan 11 noninvaziv mekanik ventilasyon cihazıyla yoğun bakım, göğüs ve acil servis ünitesinde hastalara hizmet verilmeye başlandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kronik solunum yetmezliğinin tedavisinde önemli ve başarılı bir teknik olan noninvaziv mekanik ventilatörü özellikle KOAH, akut kardiyojenik akciğer ödemi, obezite hipoventilasyon, uyku apneli hastaların tedavisinde kullanılmaktadır. Akut ve kronik solunum yetmezliğinde nazal maske ile pozitif basınç verilerek akciğerlerin çalışmayan kapalı alveollerin açılması ve akciğerlerin çalıştırılmasında yardımcı solunum desteği sunmaktadır."


  ETİKETLER:

  obezite

  ,

  AKUT

  ,

  Uyku

  ,

  Kamu

  ,

  Akciğer

  ,

  Modern

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet