Elazığ İmam Hatip Platformu'ndan Keban'da toplantı

Elazığ İmam Hatip Platformu'ndan Keban'da toplantı
Elazığ İmam Hatip Platformu'ndan Keban'da toplantı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'ın Keban ilçesinde Elazığ İmam Hatip Platformu tarafından organize edilen toplantıda imam hatip okullarının önemi...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'ın Keban ilçesinde Elazığ İmam Hatip Platformu tarafından organize edilen toplantıda imam hatip okullarının önemi tartışıldı.

İlçe Müftülük Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Elazığ İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Hüsamettin Gül, bir toplumda din olgusunun gelişmesinin suç oranlarının düşmesiyle doğru orantılı olarak geliştiğini belirtti.

Bu bakımdan bir toplumda din eğitimi talebi varsa bunun en uygun şekilde karşılanması gerektiğini kaydeden Gül, "Örneğin, Ramazan Ayı'nda ülkemizde hırsızlık, gasp, uyuşturucu, içki gibi suçlar minimuma düşüyor ve emniyet mensuplarımız ile vatandaşlar rahat ediyor. Ciddi manada din eğitimi talebi varsa bunu gerekli mercilere bildirmek amacımızdır. Bu konuda bilgi alışverişi yapmak için toplandık" dedi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Şekerci de inançlı bir toplumun yetişmesi noktasında eğitimcilerin bu konuya el atması gerektiğini ifade ederek, "Bu nedenle ana eksenimiz imam hatiplerdir. Tabi ki diğer okullarda dini eğitim verilmesi, kazanımları anlatarak yönlendirmekte ara eksenimizdir" ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Keban Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Fethiye Atlı, kurum müdürleri, platform üyeleri ve vatandaşlar katıldı.