Elazığ TSO "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne katılacak

Elazığ TSO "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne katılacak
Elazığ TSO "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne katılacak
ELAZIĞ (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, sivil toplum kuruluşları, sendika ve meslek örgütlerinden 14 kuruluşun yer...

ELAZIĞ (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, sivil toplum kuruluşları, sendika ve meslek örgütlerinden 14 kuruluşun yer aldığı platform tarafından Ankara 'da gerçekleştirilecek "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) da katılacağı bildirildi.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, yaptığı yazılı açıklamada, Elazığ TSO heyeti olarak mitinge katılarak destek olacaklarını belirtti. 

Ülkede, birlik, beraberlik ve huzurun hedef alındığı kirli bir oyun oynandığına dikkati çeken Alan, imkanı olan bütün üyelerini Ankara'ya davet etti.

Alan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde. Hep birlikte sağduyumuzu korumalı, vicdanımızın sesini dinlemeli, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz. Bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte durmalıyız. Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi göstermeliyiz. Gün birlik olma günüdür. İnşallah bu büyük mitingle ülkemizin içinden geçtiği bu karanlık günler geride kalacak ve yeniden huzur ve güven içerisinde kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz."