Elazığ Valiliği'nden "Yoksullukla Mücadele" projesi

Elazığ Valiliği'nden "Yoksullukla Mücadele" projesi
Elazığ Valiliği'nden "Yoksullukla Mücadele" projesi
- Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Gülbasan: "Muhtarlar olarak, Elazığ'da yoksulluğun bitirilmesi için hayata geçirilecek Yoksullukla Mücadele projesine sahip çıkıyoruz"

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, muhtarlar olarak, Elazığ'da yoksulluğun bitirilmesi için hayata geçirilecek Yoksullukla Mücadele projesine sahip çıktıklarını söyledi.

Gülbasan, düzenlediği basın toplantısında, Elazığ Valiliği'nin yaklaşık bir yıllık çalışmasının ardından ortaya koyduğu proje sayesinde, yoksul ailelere yardım eli uzatılabilmesi için yol haritası hazırlandığını belirtti.

Projenin son aşamaya geldiğini ifade eden Gülbasan, "Projede mahalle muhtarlarının olmadığını gördük ve Sayın Valimizden bizi de projeye dahil edilmelerini rica ettik. İsteğimize olumlu baktılar ve projeye dahil edildik. Muhtarlar olarak, Elazığ'da yoksulluğun bitirilmesi için hayata geçirilecek bu projeye sahip çıkıyoruz" dedi.

Gülbasan, çalışmalara Mart ayında başlanacağını anlatarak, şunları kaydetti:

"Proje kapsamında imamlar, öğretmenler ve muhtarlardan oluşturulacak bin kişilik gönüllü grup sahaya inecek ve yoksul aileler tespit edecek ve bu bilgiler valiliğe ulaştırılacak. Kurulacak koordinasyon merkezi aracılığıyla tespit edilen ailelere, incelemelerin ardından yardım yapılacak. Ailelerin sağlık sorunları da dahil her türlü ihtiyaçları ile ilgilenilecek. Ailelerde çalışabilecek durumdu olan kişilere, İŞKUR aracılığı ile iş bulunması sağlanacak. Her yoksul ailenin bir danışmanı olacak ve onların sorunları ile ilgilenecek."


    ETİKETLER:

    İŞKUR

    ,

    Proje

    ,