Elazığ Valisi Zorluoğlu, Elazığ Bilim Merkezi'ni ziyaret etti

Elazığ Valisi Zorluoğlu, Elazığ Bilim Merkezi'ni ziyaret etti
Elazığ Valisi Zorluoğlu, Elazığ Bilim Merkezi'ni ziyaret etti
- Elazığ Valisi Zorluoğlu, Elazığ Bilim Merkezini ziyaret etti.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Bilim Merkezi'ni ziyaret etti.

Zorluoğlu, yetkililerden merkez hakkında bilgi aldıktan sonra burada eğitim gören öğrencilerle sohbet etti ve derslerine katıldı.

Vali Zorluoğlu, yaptığı açıklamada, okulların açılmasıyla birlikte Elazığ Bilim Merkezi'nin fiilen hizmete girmiş olduğunu söyledi.

Bütün okullardan belirli bir program dahilinde tüm öğrencileri buraya getirdiklerini ifade eden Zorluoğlu, "Buradaki imkanlardan çocuklarımızın görsel olarak bir takım bilimsel faaliyetleri gerçekleştirmesine imkan sağlıyoruz. Elazığ olarak bu hizmetten gurur duyuyoruz" dedi.

Elazığ Bilim Merkezi'nin sadece Elazığ için değil çevre illerin çocukları için de önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Zorluoğlu, belirli programlar dahilinde çevre illerdeki öğrencileri de Elazığ Bilim Merkezi'ne getireceklerini belirtti.

Burayı bölge bilim merkezi haline getirmeyi arzu etiklerini dile getirin Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Bir taraftan da buranın kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. TÜBİTAK'la yakın iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Türkiye'deki mevcut bilim merkezlerindeki tüm araç ve gereçlerin bir proje dahilinde dönüşümlü olarak diğer bilim merkezlerinde de kullanılması şeklinde program var. Süreç içerisinde burada da değişiklikler olacak. Burası daha fazla gelişecek. İnşallah Elazığ'dan Türkiye ve dünyaya da çok özel bilim adamları yetişecek. Biz de bunun gayreti içerisindeyiz."