Elazığ Valisi Zorluoğlu, engellilerle birlikte yürüdü

Elazığ Valisi Zorluoğlu, engellilerle birlikte yürüdü
Elazığ Valisi Zorluoğlu, engellilerle birlikte yürüdü
- Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, engelliler için düzenlenen yürüyüşte engellilerle birlikte yürüdü.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, engelliler için düzenlenen yürüyüşte engellilerle birlikte yürüdü.

Vali Zorluoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve gelen şehit haberleri üzerine geçen haftadan bugüne ertelenen yürüyüşe katıldı.

İzzetpaşa Meydanı'nda bir araya gelen Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı engelli okullarında eğitim gören öğrenciler, Gazi Caddesi'nden Öğretmen Evi'ne kadar yürüdü. 

Vali Murat Zorluoğlu, burada yaptığı konuşmada, Dünya Engelliler Günü ve haftası münasebetiyle güzel bir yürüyüşü tamamladıklarını ifade ederek, engellilerin toplum nezdinde gündeme gelmesi, bu noktada bilinçlenmesi ve farkındalığın artırılması hususunda önemli bir faaliyet olarak gördüğünü söyledi. 

Ülkede özellikle son dönemlerde engellilere dönük çok önemli hizmetler, çok büyük destekler olduğunu ve bunun her geçen gün daha da arttığını belirten Vali Zorluoğlu, şöyle konuştu:

"Tabi biz de valilik olarak engellilerimize dönük kamu hizmetlerinin daha da artırılması için çalışmalar yapıyoruz. Kamu kuruluşlarının binalarının engellilere uygun hale getirilmesine yönelik bir projemiz var. Bu proje inşallah bir yıl içerisinde tamamlanacak ve Elazığ'da kamu kuruluşlarının tamamı engelli kardeşlerimizin daha rahat kullanabileceği bir hale getirilecek."

Belediye Başkanı Yanılmaz ise, Elazığ Belediyesi olarak olarak yapmış oldukları çalışmalarla, Elazığı engelli kardeşleri için engelsiz bir şehir haline getirmenin mücadelesi içerisinde olduklarını aktardı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar da, farkındalık oluşturmak, insanların dikkatini çekmek ve hep beraber bu çocuklara sahip çıkmaları durumunda engelleri çok da hızlı aşacaklarına inandıkları için böyle bir yürüyüş yaptıklarını kaydetti.