Elazığ'da 1. Yerel Eğitim Şurası

Elazığ'da 1. Yerel Eğitim Şurası
Elazığ'da 1. Yerel Eğitim Şurası
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Elazığ Şubesince düzenlenen 1. Yerel Eğitim Şurası başladı.ÖĞ-DER Elazığ Şube Başkanı...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Elazığ Şubesince düzenlenen 1. Yerel Eğitim Şurası başladı.

ÖĞ-DER Elazığ Şube Başkanı Habib Karaçorlu, Fırat Üniversitesi Mustafa Temizer Konferans Salonu'nda düzenlenen ve çeşitli eğitim kurumlarından ve sivil toplum kuruluşlarından eğitimcilerin katılımı ile gerçekleştirilen şuranın açılışında yaptığı konuşmada, bu tür faaliyetlerin genel merkezleri tarafından şubelerinin yer aldığı diğer illerde yapılmakta olduğunu belirtti.

"Tohum saç, bitmezse toprak utansın" sözüyle hareket ettiklerini belirten Karaçorlu, "İnşallah, biz bir tohum saçıyoruz. Bu tohum yeşerecek, büyüyecek ve büyük bir ağaç olacaktır. Bir takım zorluk ve sıkıntılarla bu şurayı düzenledik. Genel merkezimiz bu gibi faaliyetleri Türkiye 'de tüm derneklerde yapıyor ve yaptırıyor. Bu eğitim şurası Erzurum, Konya, Adana, Bursa, Ankara ve  İstanbul 'da da yapıldı. Şu anda da derneğimiz tarafından uluslararası eğitim konferansları düzenlenmektedir" diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından 1. Yerel Eğitim Şurası "Geçmişten geleceğe eğitim" konulu panelle devam etti.