Elazığ'da, "188 Cenaze Hattı" hizmete sunuldu

Elazığ'da, "188 Cenaze Hattı" hizmete sunuldu
Elazığ'da, "188 Cenaze Hattı" hizmete sunuldu
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi bünyesinde kurulan "Alo 188 Cenaze Hattı" hizmete sunuldu. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ahmet Kabaklı...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi bünyesinde kurulan "Alo 188 Cenaze Hattı" hizmete sunuldu. 

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ahmet Kabaklı Bulvarı'nda bulunan garajında, yeni alınan 3 cenaze aracı ile Alo 188 Cenaze Hattını hizmete açtı.

Yanılmaz, burada yaptığı konuşmada, vefat eden kişilerin tüm işlemlerinin belediye tarafından yapılacağını dile getirdi.

Ölümün herkes için mukadder olduğunu belirten Yanılmaz, şunları söyledi:

"Eninde sonunda hepimiz öleceğiz. Rabbim imanla gitmeyi nasip etsin. Ahirette, Peygamber efendimize dost olmayı ve onun sancağı altında bir araya gelmeyi hepimize nasip etsin. Bugün , hemşehrilerimizin cenazelerini çok daha rahat bir şekilde define kadar bütün aşamalarını yapabilecekleri bir ortamı oluşturuyoruz. Alo 188 Cenaze Hattı'nı bugünden itibaren devreye geçiriyoruz. Araçlarımıza 3 araç daha takviye ettik ve ekiplerimizi kurduk."

Yanılmaz, şöyle devam etti:

"Hemşehrimiz 'cenazem var' diye telefon açtıktan sonra başka hiç bir şeye karışmayacak. Bizim cenaze aracımız ekibiyle, ekipmanıyla birlikte o eve gidecek. Cenazeyi alacak, yıkayacak, kefenleyecek, imamızın eşliğinde götürüp defin işlemini yapacak. Cenaze sahibimiz cenazesiyle ilgilenmek zorunda kalmayacak. Başlangıcından sonuna kadar cenazenin her türlü işlemini belediye personelimiz yapacak ve personelimiz de bundan tek bir ücret almayacak."

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Telefon

  ,

  vefat