Elazığ'da, Eğitimde Dönüşüm Programı Bilgilendirme Toplantısı

Elazığ'da, Eğitimde Dönüşüm Programı Bilgilendirme Toplantısı
Elazığ'da, Eğitimde Dönüşüm Programı Bilgilendirme Toplantısı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünce, Eğitimde Dönüşüm Programı kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Nurettin Ardıçoğlu Kültür...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünce, Eğitimde Dönüşüm Programı kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, kent genelindeki eğitim kurumlarında görevli yaklaşık 200 yöneticiye, programla ilgili bilgi verildi.

Vali Ömer Faruk Koçak, burada yaptığı konuşmada, programın  Türkiye için gerekliği olduğu düşünülerek başlatıldığını belirtti.

Eğitimde dönüşüm programını okul müdürlerinin gerçekleştireceğini dile getiren Koçak, "Değişimin liderleri değişimin ne olduğunu, nasıl olduğunu ve ne zaman gerçekleşeceğini en iyi bilen ve bunu sahaya en iyi yansıtan insanlardır. Dolayısıyla okul müdürü olarak görevlendirdiğimiz arkadaşlar bu niteliğe sahip olduğunu düşündüğümüz arkadaşlardır. Bu kapsamda en iyi olmaya en iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Sürekli gelişeceğiz" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ise okul yöneticilerinin görevlendirilmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Çalışmaların iki hafta içerisinde sonuçlanacağını aktaran Bağlıtaş, şöyle devam etti:

"Yönetmeliklerde de gördüğümüz gibi kurumlarımızı yönetirken katılımcı yönetici anlayışı içerisinde hareket etmemiz, paydaşlarımız olan müdür yardımcıları ve öğretmenlerimizle birlikte iş birliği içerisinde yönetişim kavramının ruhuna uygun bir şekilde, yüksek moral ve motivasyon içerisinde bir yönetim benimsenmelidir. Başta ben olmak üzere hiçbir kurum müdürümüzün başarısız olma şansının söz konusu olmadığını, kesinlikle ve yüzde 100 başarılı olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Başarısız olunduğunda hiçbir mazeretin de kabul görmeyeceğini sizlerle paylaşmak istiyorum."