Elazığ'da, "Hayır Çarşısı" hizmete girdi

Elazığ'da, "Hayır Çarşısı" hizmete girdi
Elazığ'da, "Hayır Çarşısı" hizmete girdi
- Elazığ Belediyesi, yoksul insanların ihtiyaçlarını gidermek için Hayır Çarşısı'nı vatandaşın hizmetine sundu.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesi, yoksul insanların ihtiyaçlarını gidermek için Hayır Çarşısı'nı vatandaşın hizmetine sundu.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptığı açıklamada, Elazığ'da yaşayan her bir hemşehrilerinin huzurunu ve mutluluğunu sağlamak, birlikte onların sıkıntılarını ve sorunlarını da gidermenin en önemli görevleri arasında olduğuna inandıklarını söyledi

Türkiye'deki ve Elazığ'daki hemşehrilerinin elindekini paylaşma duygusunun ileri düzeyde olduğunu ifade eden Yanılmaz, bugünden itibaren Elazığ Belediyesi'nin Hayır Çarşısı'nı hemşehrilerinin hizmetine sunduklarını açıkladı. 

Elazığ veya il dışındaki hemşehrilerinin öncelikle evlerinde kullanmadıkları, ihtiyaçlarının olmadığı malzemeleri onlardan alacaklarını ve ihtiyacı olanlara aktaracaklarını belirten Yanılmaz, şunları söyledi:

"Sistem bir şekilde Elazığ Belediyesi'nin kontrolü altında ve hemşehrilerimizin evlerinde kullanmadıkları eşyalarını alıp, tamir edip, bakımdan geçirip, iyileştirip ihtiyacı olanlara aktarmaya çalışacak inşallah. Ayrıca ister Elazığ'da ister Elazığ dışında, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Konya başta olmak üzere burada bulunan hemşehrilerimizin kendi ürünlerinin fazlasını veya kullanamadıklarını, satamadıklarını da bizlere gönderdiklerinde biz Elazığ Belediyesi olarak bunları fakir insanlara, yoksul insanlara, ihtiyacı olan insanlara inşallah ulaştıracağız. Bu konuda iş adamlarımızdan hem Elazığ'da hem yurt içindeki iş adamlarımızın katkılarını bekliyoruz ve katkılarının olacağına da inanıyorum." 

Kullanmadığı malzemesi olan hemşehrilerinin belediyeyi arayarak, bu malzemeleri vermek istediklerini belirtmelerinin sistemin çalışması için yeterli olacağını ifade eden Yanılmaz, "Böyle bir telefon geldiğinde bizim ekibimiz belirtilen adrese gidecek, verilen malzemeyi alacak getirecek, bakımını yapacak ve yoksul hemşehrilerimize bu şekilde ulaştıracağız. Yoksul hemşehrilerimiz ise, ihtiyaçlarını bize belirtecekler. Yine sosyal araştırma ekibimiz, yoksul hemşehrimizin evine gidecek, araştırmasını yapacak. Gerçekten buna ihtiyacının olup olmadığını tespit edecek ve tespit edilecek ihtiyacı olduğunda da Hayır Çarşımızdan bunu almasını temin edecektir inşallah" diye konuştu.