Elazığ'da hindiler görücüye çıktı

Elazığ'da hindiler görücüye çıktı
Elazığ'da hindiler görücüye çıktı
- Hindi satıcısı Canpolat: "Hindi alırken öncelikle tüyünün parlak olmasına dikkat edilmeli. Tüyü parlak olan hindi hem sağlıklı, hem de doğal olur''

ELAZIĞ (AA) - Yılbaşına sayılı günler Elazığ'da da hindiler satışa sunuldu.

Hindi yetiştiriciliği ve satışı yapan İmdat Canpolat, AA muhabirine, yılbaşının yaklaşmasıyla satışlarının arttığını dile getirdi.

Önceki yıllarda hindileri satmak için İstanbul'a götürdüğünü belirten Canpolat, ''Bu yıl hindileri götüremedik. Orada fiyatlar biraz daha yüksek. İstanbul'da bir erkek hindi 250 liraya giderken, Elazığ'da 100 liraya gidiyor. Dişi hindi İstanbul'da 150 liradan burada ise 75 liradan satılıyor'' diye konuştu.

Yavru olarak aldıkları hindileri çiftlik yerine doğal meralarda yetiştirdiklerini aktaran Canpolat, şunları kaydetti:

''Çiftlik yemi kesinlikle verilmedi. Buğday, arpa ve mısır verilerek yetiştirildi. Hindilerimiz yüzde yüz doğaldır. Hindi alırken dikkat edilmesi gereken tüyünün parlak olmasıdır. Tüylerin parlak olması sağlıklı ve doğal olduğu anlamına gelir. Çiftlik hindilerinde kafa kısmı kırmızılaşmaz. Ayaklarda bronzlaşma olmaz, daha açık olur.''

Günlük ortalama 30-40 hindi sattıklarını belirten Canpolat, yılbaşına sayılı günler kala bu rakamın 100-120'ye ulaşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  İstanbul

  ,

  Erkek