Elazığ'da kariyer planlama eğitimi

Elazığ'da kariyer planlama eğitimi
Elazığ'da kariyer planlama eğitimi
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, öğrencilere yönelik kariyer planlama semineri düzenlendi. Özel bir danışmanlık firması tarafından Öğretmenevi Konferans...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, öğrencilere yönelik kariyer planlama semineri düzenlendi. 

Özel bir danışmanlık firması tarafından Öğretmenevi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa, Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Taşkın Kılıç, konuşmacı olarak katıldı.

Seçilen mesleğin kişinin karakteri ile alakalı olduğunu belirten Kılıç, geleceğe atılacak adımın planlanması halinde hayallere ulaşmanın da bir o kadar kolaylaşacağını dile getirdi.

Kılıç, insanların sevdikleri işi yapmaması halinde mutsuz olabileceklerini söyleyerek, ''İnsanlar sevdikleri işi yaptıklarında asla yorulmaz. Örneğin, basketbolcu Mehmet Okur, lisede beden eğitimi öğretmeni tarafından spora karşı yeteneği anlaşılınca çalışmalarını o yönde ilerleterek dünyaca ünlü bir basketbolcu oluyor'' ifadelerini kullandı.

Doğru planlamanın kişiyi başarıya götüreceğini aktaran Kılıç, birçok büyük iş adamının küçük ölçekli olan işlerini doğru planlamayla büyüterek bugünlere geldiğini sözlerine ekledi.

Programa, işletme sahipleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


  ETİKETLER:

  Kariyer

  ,

  Ünlü

  ,

  Konferans

  ,

  ,

  Karşı

  ,

  taşkın