Elazığ'da kaybolan 81 yaşındaki kişi 20 saat sonra bulundu

Elazığ'da kaybolan 81 yaşındaki kişi 20 saat sonra bulundu
Elazığ'da kaybolan 81 yaşındaki kişi 20 saat sonra bulundu
ELAZIĞ (AA) - Elazığ merkeze bağlı Aşağı Demirtaş köyünde kaybolan 81 yaşındaki Habip Bakır, 20 saat sonra bulundu.Alzheimer ve gırtlak kanseri olan...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ merkeze bağlı Aşağı Demirtaş köyünde kaybolan 81 yaşındaki Habip Bakır, 20 saat sonra bulundu.

Alzheimer ve gırtlak kanseri olan Bakır'dan, dün saat 16.00 sıralarında evinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamadı. Bakır'ın çocukları ve yakınları evlerinin çevresinde arama yaptı. Yaşlı adamı bulamayan çocukları jandarmaya haber verdi. 

Jandarma , polis ile Afet ve Acil Durum ekipleri tarafından arama çalışması başlatıldı.  Sabah  saatlerine kadar süren aramada Bakır, evinin 30 kilometre uzağında Velipalas mevkisi yakınlarında bulundu.

Bakır'ın oğlu Selahattin Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, ekiplerle  köy ve çevresindeki her yere baktıklarını belirterek, babasının yaklaşık 20 saat sonra sağ olarak bulunduğunu söyledi.

Geceyi dışarıda geçiren babasının sağlık durumunun iyi olduğunu dile getiren Bakır, ''Babamın unutkanlığı var ve konuşamıyor. Gittiği yerden bir daha gelemez. Bir hayır sahibi bulup getirirse olur, yoksa gelmesinin mümkünü yok. Sabaha kadar hiç durmadan aradık'' diye konuştu.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Alzheimer

  ,

  Sabah

  ,

  Köy

  ,

  afet

  ,

  jandarma