Elazığ'da kombi hırsızlığı iddiası

Elazığ'da kombi hırsızlığı iddiası
Elazığ'da kombi hırsızlığı iddiası
- Kentte 5 evden kombi çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da 5 evden kombi çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İddiaya göre, Niyazi Şahin, Olgunlar Mahallesi'ndeki dairesini bir süre sonra evleneceğini belirten L.G'ye (26) kiraladı. Kira sözleşmesinin ardından evin anahtarını teslim alan L.G'ye bir süre sonra ulaşamayan ve dairedeki kombinin çalındığını fark eden Şahin, Elazığ Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine başvurdu.

Polis ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucu L.G'yi yakaladı. Aynı yöntemle 4 evin daha kombisini çaldığı öne sürülen L.G, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ev sahibi Şahin, kiralık daire için bazı yerlere telefon numarası bıraktığını ve şüphelinin böylelikle kendisine ulaştığını belirterek, "Şık giyimli, lüks bir arabayla genç bir vatandaş, eve bakmaya geldi. Evleneceğini söyledi, kira kontratı da yaptık. İsmini ve TC kimlik numarasını da doğru şekilde verdi. Kirayı peşin verecekti. Uzun bir süre gelmeyince, telefonla aradım. İlk etapta telefonu çalıyordu, cevap vermiyordu, sonra telefonunu da kapattı. Işıkları da açık bırakmış, sonrasında ışıkları kapatmak için gelince kombinin yerinde olmadığını gördük'' diye konuştu.

Bunun üzerine emniyete başvurduğunu ifade eden Şahin, zanlının yakalandığını belirtti. Ev sahiplerini uyaran Şahin, "Bunlar, iyi niyeti suistimal ediyor. Geldikleri zaman giyimleri ve hitabetleri çok düzgün, lüks arabayla geliyorlar ve güven telkin ediyorlar. Mutlaka kefil, ikinci bir şahıs, tanıdıkla bağlantı kursunlar, ondan sonra evlerini kiraya versinler. Biz güvendik, onlar güvenip anahtarlarını teslim etmesinler'' dedi.