Elazığ'da özel çocuklar hünerlerini sergiledi

Elazığ'da özel çocuklar hünerlerini sergiledi
Elazığ'da özel çocuklar hünerlerini sergiledi
ELAZIĞ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle Elazığ Hazar Özel Sporcular Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen Özeliz, Çünkü Yetenekliyiz...

ELAZIĞ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle Elazığ Hazar Özel Sporcular Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen Özeliz, Çünkü Yetenekliyiz Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte, engelli çocuklar çeşitli gösteriler sundu.

Kentteki bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte, engelli çocukların sunduğu  çayda çıra, mehteran ve skeç gösterisi ile ateş böceği ve rock dansı büyük beğeni toplandı.

Kulüp Başkanı Fethi Ahmet Balın, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesinde 12 dalda faaliyet gösteren bir kulüp olduklarını belirterek, amaçlarının özel çocukların da yetenekli olduklarını insanlara göstermek olduğunu ifade etti.

Kulüp olarak bugüne kadar ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarı gösterdiklerini ve dünya şampiyonları çıkardıklarını belirten Balın, Özeliz, Çünkü Yetenekliyiz Projesi ile 45 özel çocuğu 8 ayda  tiyatro, halk oyunları, izcilik gibi çeşitli etkinliklerle sosyal hayata kazandıracaklarını bildirdi.