Elazığ'da sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı

Elazığ'da sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı
Elazığ'da sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü" etkinliği düzenlendi.İl Halk Sağlığı...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü" etkinliği düzenlendi.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, her hafta farklı kurum çalışanlarının davet edildiği organizasyonla gerçekleştirilen sağlıklı yaşam yürüyüşüne bu hafta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile bağlı kuruluş çalışanlarının katıldığı belirtildi.

Hazardağlı Kavşağı'ndan başlayan yürüyüşün Malatya istikametinde bitiş noktasında sona erdiği kaydedildi.

Yürüyüşün sonunda bir konuşma yapan Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mehmet Altun, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için yaşam tarzı ve alışkanlıklarda dikkat edilmesi gereken en önemli faaliyetlerden birinin düzenli hareket ve egzersiz yapmak olduğunu vurgulayarak, "Biz önce kendi alışkanlıklarımızın düzenlenmesinde sonra da halkımızda bu konuda farkındalığın oluşturulmasına katkıda bulunmak için yürüyüşlere destek veriyoruz ve her fırsatta vermeye devam edeceğiz. Temel sloganımız hareket et, sağlıklı beslen, mutlu yaşa" ifadesini kullandı.