Elazığ'da "Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru" semineri

Elazığ'da "Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru" semineri
Elazığ'da "Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru" semineri
- Elazığ'da "Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru" semineri düzenlendi.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da "Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru" semineri düzenlendi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Elazığ Temsilciliği tarafından, Elazığ Müftülüğü Edibe Can konferans salonunda düzenlenen seminerde, Vaize Sümeyye Karakaya tarafından "Medine'ye Hicrette Kadın ve Peygamberimizin Hanımlarla İstişare Ettiği Önemli Hususlar, Asr-ı Saadette Kadının Sosyo-Kültürel Hayattaki Yeri" konularını anlatıldı.

KADEM Elazığ Temsilcisi Avukat Esra Soylu, yaptığı konuşmada, "Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru Semineri" dizisinin üçüncü oturumunu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Soylu, "Bu programlarda amacımız, Ssmavi dinlerde kadının yeri, ekonomik, ticari, kültürel anlamda semavi dinlerde kadına bakış açısı konusunda kadınlarımızı bilgilendirmek" dedi. 

Vaize Karakaya ise, Rabbimizin Kur'an-ı Kerim'de kadın ve erkeği aynı özden, topraktan yaratığını haber verdiğini söyledi.

Çift yaratılan insanoğlunun Rabbimizin emrine de aynı şekilde muhatap olduğunu dile getirin Karakaya, "İnsanoğlu, kadını ve erkeği ile bu emaneti yüklenmiştir. Yeryüzündeki halifelik görevini üstlenmiştir. Dolayısıyla bu emanet ağır bir emanet. Bu zorlu yolda kadın ve erkek birbirine destek olacaktır" diye konuştu.