Elazığ'da sulama işçilerinin açlık grevi

Elazığ'da sulama işçilerinin açlık grevi
Elazığ'da sulama işçilerinin açlık grevi
- İşçiler 6. gününde açlık grevini sonlandırdı

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğünde işe başlatılmadıkları için mağdur edildikleri iddiasıyla açlık grevine giden işçiler, eylemi sonlandırdı.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban ve beraberindeki partililer, İcadiye Mahallesi Şehitlik karşısında bulunan bir ofiste eylemlerini sürdüren işçileri ziyarete etti. 

 Ziyaretin ardından işçiler adına açıklama yapan Süleyman Tanış, grevin 6. gününde Çoban ve AK Parti  heyetinin kendilerini ziyaret ettikleri için memnun olduklarını dile getirdi.

Heyetin, talepleri ile ilgili çalışma yapacaklarını söylediğini aktaran Tanış, şunları kaydetti:

"Bir ay içerisinde bu işlerin çözüleceğinin sözünü verdiler. İl başkanımıza çok teşekkür ederim. Biz ona güveniyoruz. Bu işi çözeceklerini de biliyoruz. Artık bu işi bitireceklerinin sözünü aldık. Bu saatten sonra arkadaşlarımla başkanımızın sözüne itimat ettiğimiz için açlık grevine son veriyoruz."

2010 yılında Eyüpbağları Sulama Birliği'nin tasfiye kurulu tarafından feshedilmesinin ardından kadrolarının DSİ'ye devredildiğini ancak müdürlüğün hem tasfiye kurulu hem de Elazığ Valiliğinin verdiği kararı uygulamayarak, kendilerini 5 yıldır işe başlatmadığını iddia eden 26 işçi 6 gün önce açlık grevine başlamıştı.