Elazığ'da yabancı akademisyenlere brifing

Elazığ'da yabancı akademisyenlere brifing
Elazığ'da yabancı akademisyenlere brifing
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan Akgün, çeşitli üniversitelerden akademisyenlere brifing verdi.Müdürlükten yapılan...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan Akgün, çeşitli üniversitelerden akademisyenlere brifing verdi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, İran Khorramshahr Marine Fen ve Teknoloji Üniversitesi'nden uzman Ardavan Farhadi,  Kuzey Irak Salahaddin Üniversitesi'nden uzman Rostam Kerim, beraberinde Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Başusta ve öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Dörücü'yle, Akgün'ü ziyaret etti.

Ziyarette kurum çalışmaları ile ilgili akademisyenlere bilgiler veren Akgün, sorumluluk sahalarındaki 21 ilde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı adına su ürünleriyle ilgili önemli projeler yaptıklarını belirtti.

Su ürünleri sektörüne ve bilim camiasına daha güzel hizmetler sunabilmek için özveriyle çalıştıklarını kaydeden Akgün, "2014 yılında tahsisi yapılan 9 dekarlık alanda Su Ürünleri AR-GE Merkezi'nin tamamlanmasıyla, Keban Baraj Gölü'nde balıkçılar tarafından avcılığı yapılan siraz, yayın , yerli turna, karabalık ve şabut gibi ekonomik balık türlerinin üretimi ve yetiştiriciliğinin yapılarak, sürdürülebilir su ürünleri avcılığına destek olacağız. Ar-Ge Merkezi'nde kerevit ve tıbbi sülük üretimi konusunda çalışmalar da yapmayı planlamaktayız" ifadelerini kullandı.