Elazığ'daki uyuşturucu davası

Elazığ'daki uyuşturucu davası
Elazığ'daki uyuşturucu davası
- Otomobilde 7 kilogram esrarla yakalanan 2 sanığa hapis cezası verildi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da otomobil içerisinde 7 kilogram esrarla yakalanan 2 sanık  hapis cezasına çarptırıldı.

Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi 'nde görülen davanın karar duruşmasında, tutuklu sanıklar Mehmet O ve Ferhat Y. ile avukatları hazır bulundu. 

Sanıklardan Mehmet O, uyuşturucu madde sattığı yönündeki suçlamaları kabul etmeyerek, "Ferhat, bana araç lazım dedi, ben de verdim. Aracı Elazığ'dan Kovancılar'a getirmem için benim de gelmemi istedi. Ben Allah'tan korkarım, böyle bir şey yapmam" iddiasında bulundu. 

Uyuşturucu maddenin kendisine ait olduğunu ve satmak için değil, kullanmak için bulundurduğunu öne süren Ferhat Y. ise "Elazığ'a çalışmaya geldim. Arkadaşımın buraya düşmesine neden olduğum için vicdanen rahatsızım" şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, sanıklarla avukatların savunmasının ardından, kararını açıkladı. Uyuşturucu ticareti yapmaktan her 2 sanık için ayrı ayrı 10 yıl hapis cezasına hükmeden mahkeme heyeti, Mehmet O'nun iyi hali göz önünde bulundurularak cezasını 8 yıl 4 aya düşürdü.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, 21 Aralık 2014 tarihinde Elazığ-Bingöl karayolunda Mehmet O. ve Ferhat Y'nin içerisinde bulunduğu otomobilde arama yapmış ve 7 kilogram kubar esrar bulmuştu.