Elazığlı çitfçiye afet yardımı

Elazığlı çitfçiye afet yardımı
Elazığlı çitfçiye afet yardımı
- Elazığ'da bu yıl yaşanan çeşitli afetlerden dolayı zarar gören çiftçiye, afet yardımı yapıldığı bildirildi.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da bu yıl yaşanan çeşitli afetlerden dolayı zarar gören çiftçiye, afet yardımı yapıldığı bildirildi.

Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kentte bu yıl don, dolu , yangın ve  fırtına gibi afetlerden dolayı tarım alanları ve hayvanları zarar gören çiftçilerin zararlarının tespit edilerek, zararları oranında afet yardımı yapılacağı belirtildi.

Afet yardımının bugünden itibaren söz konusu çiftçilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimiz genelinde yetiştiriciliği yapılan istihdamın en önemli kaynaklarından olan kayısı, bağ ve hububat ürünlerinde 03-24 Nisan ve 26 Haziran 2015 tarihlerinde yaşanan zirai don, bölgesel aşırı yağışlar ve zirai dolu nedeniyle zarar görmüştür. Ayrıca il genelinde çıkan yangınlar sonucu tarımsal ürünler ve canlı hayvan varlığı da zarar görmüştür. İlimizde oluşan bu zarar ziyan sonucu çiftçilerimizin zararlarını bir nebze de olsa hafifletmek amacıyla Valiliğimizin gayret ve girişimleriyle, çiftçilerimize acil yardım kapsamında Başbakanlık tarafından ödenek çıkartılmıştır."


  ETİKETLER:

  Fırtına

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  afet

  ,

  gıda

  ,

  dolu

  ,

  2015