Elazığspor Kulübü Başkanı Öztürk:

Elazığspor Kulübü Başkanı Öztürk:
Elazığspor Kulübü Başkanı Öztürk:
-"Şükürler olsun ki sekizinci haftada 12 puana ulaştık. Bunu daha da ileriye taşıyabilmemiz için 12. oyuncumuz olan taraftarımızı sahaya bekliyoruz"

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig takımlarından Elazığspor'un kulüp  başkanı Selçuk Öztürk, "Şükürler olsun ki sekizinci haftada 12 puana ulaştık. Bunu daha da ileriye taşıyabilmemiz için 12. oyuncumuz olan taraftarımızı sahaya bekliyoruz" dedi.

Öztürk, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Elazığspor'un son haftalarda yakaladığı çıkışla iyi bir görünüm sergilediğini belirterek, bu çıkışını devam ettirebilmesi için taraftarların maçlara gelerek takımlarına destek olmaları gerektiğini söyledi.

Deplasman maçlarında puanı daha az olan takımların taraftarlarının bile takımlarına çok daha fazla destek olduklarını ancak Elazığspor taraftarının aynı ilgiyi göstermemesinin kendilerini üzdüğünü ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

"Değerli taraftarlarımızdan, hemşehrilerimizden rica ediyoruz. Gelsinler takımlarına sahip çıksınlar. Sonuçta biz lige başlarken ana hedefimiz bu takımı PTT 1. Lig'de tutabilmekti. Çünkü geç yapılanabildik, takım kayyuma kadar düştü. Onun sonucunda tekrar 1 hafta 10 gün içerisinde transferler yapıldı, kamp değerlendirmesi yapıldı ve hazır olmadan lige başlayan bir takım. Ama şükürler olsun ki bugün sekizinci haftada 12 puana ulaştık. Bunu daha da ileriye taşıyabilmemiz için 12. oyuncumuz olan taraftarımızı sahaya bekliyoruz."

- "Passolig Türk futboluna darbe vurdu"

Taraftarın maçlara olan ilgisinin azalmasında passolig uygulamasının büyük bir etkisi olduğunu vurgulayan Öztürk, taraftarın desteğini tekrar sahada görmek için yaşadıkları maddi sıkıntılara rağmen özveride bulunarak, bilet fiyatlarını aşağı çektiklerini, bu rağmen taraftarı sahada görememelerine bir anlam veremediklerini dile getirdi.

Maç esnasında taraftarın tezahüratları ile rakip takım üzerinde ciddi baskılar oluşturabildiğine dikkati çeken Öztürk, "Ciddi manada passolig Türk futboluna darbe vurmuştur. Bizde yönetim olarak özveride bulunuyoruz, bilet fiyatlarını çekebildiğimiz kadar aşağı çekiyoruz" dedi.

Bugün itibarıyla kentte satılan passolig kartı sayısının 2 bin 876, maça gelen taraftar sayısının ise bin 259 kişi olduğunu belirten Öztürk, Elazığspor'un geleceği için bu rakamları onbinler seviyesinde görmek istediklerini sözlerine ekledi.