Elazığspor, Vartaş Grup ile sponlorluk anlaşması yaptı

Elazığspor, Vartaş Grup ile sponlorluk anlaşması yaptı
Elazığspor, Vartaş Grup ile sponlorluk anlaşması yaptı
- Bordo-beyazlı ekip, bir yıl boyunca "Vartaş Elazığspor" ismiyle mücadele edecek

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig  ekiplerinden Elazığspor ile Vartaş Grup arasında isim sponsorluğu sözleşmesi imzalandı.

Elazığspor Tesisleri'nde düzenlenen törende, kulüp başkanı Selçuk Öztürk ve Vartaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, bordo-beyazlı takımın isminin bir yıl boyunca "Vartaş Elazığspor" olmasını öngören sözleşmeye imza attı.

İmza törenine Öztürk ve Barata'nın yanı sıra Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile kulüp ve şirket yöneticileri katıldı.

Elazığspor'un Elazığ'ın en önemli marka değerlerinden biri olduğunu, sporun ülkelerin ve şehirlerin tanıtımına çok büyük katkısı olduğunu dile getiren Vali Zorluoğlu, ''Bizim belki de devlet olarak çok büyük paralar harcayarak yapamayacağımız tanıtımı sporla ve futbolla yapabiliyoruz. Bu manada Elazığspor'un katkısı tartışılmaz'' dedi.

Belediye Başkanı Yanılmaz da Elazığspor'a katkı sağlayacak anlaşma nedeniyle Vartaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata'ya teşekkür etti.

Elazığspor Kulübü Başkanı Öztürk de takım olarak  iyi bir yolda olduklarını belirterek şunları kaydetti:

''Kendimize bir hedef koyduk ve bu hedefimize giderken de Ömer Faruk Bey gibi değerli adamlarımızın Elazığspor'a karşı duyarlılıkları bizi çok mutlu etti. Kendileri Elazığspor'umuza nasıl bir katkıda bulunabiliriz düşüncesiyle isim sponsorluğumuza talip oldular. Bu da bizi çok sevindirdi. Bir Elazığ firmasının Elazığspor'a sahip çıkması, bu işe göğüs germesi bizi gururlandırdı. İnşallah güzel bir örnek teşkil edecektir.''

Vartaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ise Elazığ firması olduklarını dile getirerek, ''Önemli olan Elazığspor'un tekrardan birinci lige çıkması. Biz futboldan, toptan anlamasak da gönlümüz Elazığspor'un Elazığlıların yanında'' şeklinde konuştu.

Resmi prosedürün tamamlanmasının ardından Elazığspor, PTT 1. Lig'de ''Vartaş Elazığspor'' olarak mücadele edecek.