Elazığspor'da Altınordu maçı hazırlıkları

Elazığspor'da Altınordu maçı hazırlıkları
Elazığspor'da Altınordu maçı hazırlıkları
- Elazığspor Teknik Direktörü Özat: "Kazanırsak yukarı için tekrar bir mücadele başlar ama kazanamasak da kaybetmek istemiyoruz"

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig ekibi Elazığspor, deplasmanda Altınordu ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Ümit Özat yönetiminde, kulüp tesislerinde yapılan antrenman ısınma koşusuyla başladı. Pas ve şut çalışmasıyla süren idman çift kale maçla tamamlandı.

Antrenman sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Özat, Altınordu'nun son haftalarda iyi bir hava yakaladığını, bu nedenle de zorlu bir karşılaşma oynayacaklarını söyledi.

Özat, "Bu maçın iki taraf açısından da önemi çok büyük. Kazanırsak yukarı için tekrar bir mücadele başlar ama kazanamasak da kaybetmek istemiyoruz. Her maça kazanmak için çıkıyoruz" diye konuştu.

 

- Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı

 

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırıya ilişkin de açıklamalarda bulunan Özat, bu durumun kelimelerle ifade edilemeyecek kadar kötü olduğunu kaydetti.

Benzeri bir saldırının bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Ümit Özat, şu ifadeleri kullandı:

"Allah kimsenin başına böyle bir şey vermesin. Sorumsuz insanların yapmış olduklarını da tek başına camialara mal etmekte doğru değil. Her yerin, her şehrin iyisi, kötüsü var. Dolayısıyla bu anlamda hem Fenerbahçe camiasına hem de Türk futboluna geçmiş olsun diyorum. Ölüm de olabilirdi, Allah korudu. Kazasız, belasız bir şekilde bu olayı atlattılar. Şoförün kahramanlığına değinmek lazım. Canı pahasına oradaki bütün insanları korumak adına elinden geleni yaptı. Ümit ediyorum Fenerbahçe Kulübü ona gereken her türlü yardımı yapacaktır."