Elazığspor'da futbolcular idmana çıkmadı

Elazığspor'da futbolcular idmana çıkmadı
Elazığspor'da futbolcular idmana çıkmadı
- Elazığspor kulübü basın sözcüsü Aydıngöz: "Bugüne kadar Elazığspor'da kimsenin alacağı kalmamıştır, bundan sonra da kalmayacaktır"

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da futbolcular, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle idmana çıkmadı.

Kulüp basın sözcüsü Zülfü Aydıngöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, futbolcuların kulüpten alacaklarını bahane ederek hafta sonu sahalarında Denizlispor ile yapacakları maç öncesi  bugün  idmana çıkmadıklarını belirtti.

Kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı futbolculara yapılan ödemelerde gecikmeler olabildiğini ancak oyuncuların alacaklarını ödememek gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Aydıngöz, şunları kaydetti:

"Maddi sıkıntılardan dolayı futbolculara ödemelerde sıkıntılar yaşıyoruz ancak futbolcuların 8 aydır maaş alamadıkları doğru değildir. Kulübümüz imkanları doğrultusunda futbolculara ödemelerini yapmaktadır. Daha devre arasında futbolculara 1 milyon liraya yakın ödeme yapıldı. Alacaklarının yarısı kadar primleri ödendi. Bugüne kadar Elazığspor'da kimsenin alacağı kalmamıştır, bundan sonra da kalmayacaktır."

Futbolcuların idmanı boykot etmeleri nedeniyle yönetim olarak futbolculara yaptırım uygulayabileceklerini belirten Aydıngöz, gelişmeler üzerine yönetimin acil toplantı kararı aldığını söyledi.