Elazığspor'dan Passolig Kampanyası

Elazığspor'dan Passolig Kampanyası
Elazığspor'dan Passolig Kampanyası
- Kulüp Başkanı Öztürk: "Yaklaşık 5 bin Passolig kartını taraftara ücretsiz dağıtacağız"

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor, taraftarlara yönelik Passolig Kampanyası başlatacak.

Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, maçlara daha çok taraftar çekebilmek için başlatacakları kampanya kapsamında ücretsiz Passolig kartı dağıtacaklarını söyledi.

Kampanya kapsamında dağıtılacak 5 bin kartın kendisi, teknik direktör Ümit Özat, yönetim kurulu üyeleri ve Elazığspor'a gönül veren  adamlarının destekleriyle temin edileceğini belirten Öztürk, "Allah nasip ederse ayın (Ocak) 10-11'i gibi kampanyayı başlatarak yaklaşık 5 bin passolig kartını taraftara ücretsiz dağıtacağız. Satış noktalarına değerli taraftarlarımız sadece bir nüfus cüzdanıyla gidecek. Biz, Passolige parasını toplu yatıracağız ve 5 bin sayısını bulana kadar bu satış devam edecek" diye konuştu.

Öztürk, kampanyanın diğer kulüplere örnek teşkil edeceğini belirterek, takımın başarısı için taraftar desteğinin önemli olduğunu vurguladı.

Ligin ikinci yarısında çok önemli maçlara çıkacaklarını dile getiren Öztürk, "Rakiplerimizle hep içeride oynayacağız ve bunun avantajını 12. adam olan seyircimizle sahaya yansıtmamız lazım. Rakiplerimizden içeride kazanacağımız puanlar bizi hedefe götürebilir" dedi.

Bir basın mensubunun, teknik direktör Özat'ın "Elazığspor'un play-off hedefini tutturabilmesi için en az 5-6 transfer yapmaları gerektiğini" söylediğini anımsatması üzerine Öztürk, kulübe maddi destek verilmemesi halinde bu transferleri yapamayacaklarını belirterek, "Verilecek desteğe bağlı. Destek verilirse neden olmasın. Tespit ettiğimiz oyuncularımız da var ama destek verilmez, biçare bırakılmaya çalışılırsak bizim elimizden gelen de bellidir. Elimizden gelen de şudur; açık söylüyorum, 6 oyuncu alamayız" şeklinde konuştu.