Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan:

- ''Erbakan hocamızın ekonomiyle ilgili söylemleri, projeleri eğer uygulanabilse ve faizsiz ekonomik sistem hayata geçirilerek uygulanabilse bugün dünyanın dört bir yanındaki ekonomik krizler, açlık, fakirlik de yaşanmamış olacaktı''

ELAZIĞ (AA) - Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, ''Erbakan hocamızın ekonomiyle ilgili söylemleri, projeleri eğer uygulanabilse ve faizsiz ekonomik sistem hayata geçirilerek uygulanabilse bugün dünyanın dört bir yanındaki ekonomik krizler, açlık, fakirlik de yaşanmamış olacaktı'' dedi.

Erbakan Vakfı Elazığ Temsilciliği'nin kuruluş çalışmaları ve istişare toplantısı için kente gelen Erbakan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vakfın Türkiye genelinde hızlı şekilde teşkilatlandığını söyledi.

Erbakan Vakfı'nın herhangi bir vakıf olarak düşünülmemesi gerektiğini belirten Erbakan, vakfın bir kişinin ismini yaşatmak için kurulan bir vakıf olmadığını ifade ederek, "Vakfımız, Erbakan hocamızın 45 senelik mücadelesi boyunca, milletimizin, İslam aleminin ve tüm insanlığın kurtuluşu için ortaya koyduğu projeleri ilmi olarak çalışmak ve somut bir şekilde ortaya koymak, bunları da bütün milletimize ve insanlığa aktarmak hedefiyle, gayesiyle kurulmuş bir vakıftır" diye konuştu.

Fatih Erbakan, şunları söyledi:

"Bugün Türkiye'nin dört bir tarafında hatta dünyanın dört bir tarafında, Erbakan hocamızın bundan 20 sene, 30 sene önce söylediklerinin birer birer gerçekleştiğini gözümüzle görüyoruz ve şahit oluyoruz. Daha 1990'lı yılların başında yapmış olduğu konuşmalarda bugün Ortadoğu 'da yaşananları anlattığına şahit oluyoruz. Erbakan hocamızın ekonomiyle ilgili söylemleri, projeleri eğer uygulanabilse ve faizsiz ekonomik sistem hayata geçirilerek uygulanabilse bugün dünyanın dört bir yanındaki ekonomik krizler, açlık, fakirlik de yaşanmamış olacaktı, büyük ölçüde ortadan kalkmış olacaktı. Bizler ortaya koyduğu bu projelerin inşallah takipçisi ve sürdürücüsü olacağız. İnşallah ondan devraldığımız sancağı son nefesimize kadar taşıyacağız."

Erbakan'ın açıklamasının ardından, istişare toplantısı basına kapalı devam etti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İslam

  ,

  Ortadoğu

  ,

  Fatih

  ,

  Bugün

  ,

  kuruluş