Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan:

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan:
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan:
-"Allah bizlere bir daha Çanakkale Zaferi gibi zor günler yaşatmasın ve bizlere Çanakkale Harbi'nde şehit düşenler, gazi olanlar, cihat edenler gibi şuurlu Müslümanlar olmayı nasip etsin"

ELAZIĞ (AA) - Erbakan Vakfı Genel Başkanı  Fatih Erbakan, "Allah bizlere bir daha Çanakkale Zaferi gibi zor günler yaşatmasın ve bizlere Çanakkale Harbi'nde şehit düşenler, gazi olanlar, cihat edenler gibi şuurlu Müslümanlar olmayı nasip etsin" dedi.

Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi tarafından Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Çanakkale Ruhu ve Erbakan" konulu konferansta konuşan Fatih Erbakan, Çanakkale Zaferi'nin 100 sene evvel yedi düvele karşı gerçekleştirilmiş  bir destan ve Türk tarihine  altın harflerle yazılmış bir zafer olduğunu belirtti.

Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak bazı önemli hususların bilinmesi gerektiğini ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:

"Erbakan hocamız kamuoyuna yaptığı bir açıklamada ne dedi? 'Seyit Çavuş'un batırdığı o İngiliz gemisinin içinde Hindistan, Pakistan ve Malezya'dan İngiliz ordusuyla Çanakkale'ye savaşmak için gelen İngiliz ordusuna mensup Müslüman askerler vardı. Onlar zırhlının içinde cemaatle namaz kılarlarken Seyit Çavuş top mermisini gönderdi ve onları diğer İngiliz askerleri ile suyun dibine batırdı. Niçin? Çünkü Müslüman olmak yetmez, şuurlu Müslüman olmak lazımdır da onun için' dedi. Adam Müslüman Hindistan'dan, Pakistan'dan gelmiş 5 vakit namazını kılıyor fakat İngiliz ordusunun içerisinde siyonizmin emellerine hizmet ediyor, haberi yok."

Erbakan, Müslümanların, siyonistlerin oyunlarına karşı uyanık olmaları gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Allah bizlere dünya siyonizmine karşı uyanık olmayı nasip etsin. 'Ne yaparsak siyonizme hizmet etmiş oluruz, ne yaparsak zalimlerin ve siyonizmin oyununu bozmuş oluruz', bunun farkında olabilen ferasetli Müslümanlar olmayı bizlere nasip etsin. Allah bizlere bir daha Çanakkale Zaferi gibi zor günler yaşatmasın ve bizlere Çanakkale Harbi'nde şehit düşenler, gazi olanlar, cihat edenler gibi şuurlu Müslümanlar olmayı nasip etsin."