Eski belediye başkanına yönelik silahlı saldırı

Eski belediye başkanına yönelik silahlı saldırı
Eski belediye başkanına yönelik silahlı saldırı
- Eski Elazığ Belediye Başkanı Selmanoğlu'na yönelik silahlı saldırı iddiasıyla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı

ELAZIĞ (AA) - Eski Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'na silahlı saldırı gerçekleştirdiği iddia edilen 3 zanlı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 2004 ve 2009'daki yerel seçimlerde Elazığ Belediye Başkanı seçilen Selmanoğlu'na, eşi Filiz Selmanoğlu'nun da yanında olduğu sırada 23 FS 202 plakalı cipiyle seyir halindeyken silahlı saldırı düzenlediği iddia edilen E.U. ve ona yardım ettikleri öne sürülen S.U. ile M.F.U. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin adliyeye getirilişi sırasında çevrede geniş güvenlik önlemi alındı.

Şüpheli E.U. "kasten öldürmeye teşebbüs", diğer şüpheliler ise "kasten öldürmeye teşebbüs eylemine yardım etme" suçlarından tutuklanmaları talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi. Zanlılar, sorgularının ardından tutuklandı.

Yeni Mahalle Gazi Caddesi'nde eski Elazığ Belediye Başkanı Selmanoğlu'na, eşi Filiz Selmanoğlu'nun da bulunduğu sırada cipine seyir halindeyken tabancayla ateş açılmış, Selmanoğlu çiftinin yara almadığı saldırıda araca 5 kurşun isabet etmişti.

Olayı gerçekleştirdiği öne sürülen E.U. ve ona yardım ettiği belirtilen 2 kişi gözaltına alınmıştı.