"Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi"

"Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi"
"Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi"
- Proje kapsamında Elazığ'da 150 öğrenci ve sporcuya bisiklet verildi

ELAZIĞ (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi" kapsamında Elazığ'da 150  öğrenci ve sporcuya bisiklet dağıtıldı.

Valilik önünde yapılan bisiklet dağıtım töreninde konuşan Vali Murat Zorluoğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı"nın halkın hareket oranını ve kabiliyetini arttırmak üzerine oluşturulmuş bir çalışma olduğunu dile getirdi.

Bu program çerçevesinde gençlerin fiziki aktivitelerini arttırmak için "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi"nin icra edildiğini kaydeden Zorluoğlu, Elazığ'a dağıtılmak üzere 150 bisikletin gönderildiğini aktardı.

Fiziksel hareketliliği arttırmak için benzeri projelerin devamının gelmesi temennisinde bulunan Zorluoğlu, şunları ifade etti:

"Yurtdışına gittiğimiz zaman insanların sokaklarda koştuğunu bisiklet kullandığını görüyoruz. Elazığ coğrafi yapısı itibariyle bisiklet kullanımına çok el verişli bir il. Bugüne kadar üzerinde çok fazla durulmadı. Sokaklarda çok fazla bisikletli insan göremiyoruz. İnşallah bundan sonra belediyemiz ve yerel yönetimlerimizin bisiklet yolları yapması suretiyle gerek çocuklarımız ve gençlerimiz gerek vatandaşlarımız bisikleti bir eğlence aracı olarak değil bir ulaşım aracı olarak da kullanmaya başlarlar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bisiklet yollarını ciddi şekilde destekliyor."

Konuşmanın ardından Vali Zorluoğlu, öğrencilere bisikletleri dağıttı. Bisiklete binen öğrenciler, valilik binası önündeki park içerisinde tur attı.