FÜ, 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı'nda tanıtıldı

FÜ, 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı'nda tanıtıldı
FÜ, 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı'nda tanıtıldı
ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi'nin (FÜ) 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı'nda tanıtıldığı bildirildi.Üniversiteden yapılan yazılı...

ELAZIĞ (AA) ? Fırat Üniversitesi'nin (FÜ) 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı'nda tanıtıldığı bildirildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve  Türkiye 'den 140 yükseköğretim kurumuyla başta lise 3. ve 4. sınıf öğrencileri olmak üzere geleceğini planlamak ve üniversitelerle tanışmak isteyen yaklaşık 20 bin civarında ziyaretçinin katıldığı fuarda FÜ'nün tanıtımı gerçekleştirildi.

Fuarda, FÜ standını ziyaret eden yaklaşık 4 bin kişiye üniversite Basın,  Yayın ve Halkla İlişkiler Birimince FÜ'nün bilimsel skorları, eğitim seçenekleri, kampüs ve yurt yaşamı ve Elazığ hakkında bilgiler verildi. FÜ Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir, yapılan tanıtım çalışmalarını Educaturk yetkililerinin beğeniyle takip ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Educaturk yetkilileri Elazığ'da F.Ü'nün 40. yılı çerçevesinde düzenlenebilecek sonra da gelenekselleşecek 'Elazığ Yükseköğretim Günleri' organizasyonunu birlikte yapma teklifinde bulundular. Bizler de Elazığlı öğrencilerimizin diğer üniversiteleri de tanımasında ve doğru tercih yapmasında etken olabileceğini düşünerek bu konuyu üniversitemiz yöneticilerine ileteceğimizi söyledik."