FÜ, İl Emniyet Müdürlüğüne simülatör cihazı hediye edecek

FÜ, İl Emniyet Müdürlüğüne simülatör cihazı hediye edecek
FÜ, İl Emniyet Müdürlüğüne simülatör cihazı hediye edecek
ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi (FÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nün ortak çalışmasıyla yapılan çarpma ve...

ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi (FÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nün ortak çalışmasıyla yapılan çarpma ve simülatör cihazının İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edileceği bildirildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, sivil havacılık yüksekokulunda simülatör cihazını inceleyen FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, sürücülere emniyet kemeri kullanma bilincinin önemini sağlamak amacıyla yapılan 2 adet simülatör cihazının tamamlanarak emniyet müdürlüğüne teslim edileceğini belirtti.

Bütün paydaş kurumlarla olduğu gibi emniyet müdürlüğüyle de işbirliği çerçevesinde faaliyetler gerçekleştirdiklerini aktaran Demirdağ, "Bundan sonra da bu tür faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Yapılan simülatör cihazlarının emniyet müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyor, yapımında emeği geçen herkesi kutluyorum" ifadelerini kullandı.

FÜ Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kaya ise 2014 yılında emniyet müdürlüğünün isteği üzerine böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, 2 ay gibi kısa sürede emniyet kemeri ile ilgili 2 test cihazının üretimini yaptıklarını kaydetti.


    ETİKETLER:

    sivil

    ,

    emniyet