FÜ'nün kuruluşunun 40. yılı

FÜ'nün kuruluşunun 40. yılı
FÜ'nün kuruluşunun 40. yılı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Fırat Üniversitesi'nin kuruluşunun 40. yılı etkinliklerle kutlandı.FÜ'nün kuruluşunun 40. yıl dolayısıyla düzenlenen etkinlikler...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Fırat Üniversitesi'nin kuruluşunun 40. yılı etkinliklerle kutlandı.

FÜ'nün kuruluşunun 40. yıl dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, üniversite yönetimi, akademisyenler ve öğrencilerden oluşan grup, öğretmenevi önünden Üniversite Evi önüne kadar yürüdü.

Burada FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin ve üniversite yönetimi ile 40. yıl etkinliklerinin açılış kurdelesini kesti. Ardından katılımcılara mehteran takımınca konser verildi. Etkinlikte öğrenci kulüpleri tarafından çeşitli stantlar kuruldu.

Etkinlikte bir konuşma yapan Prof. Dr. Demirdağ, 11 Nisan 1975 tarihinde kurulan FÜ'nün 40. kuruluş yıl dönümü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Kırk yıldır bu coğrafyanın insanlarının düşünce dünyasını Fırat'ın kutlu suları gibi besleyen ve şekillendiren bu bilgi ağacının bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

FÜ'nün bilime ve ilme sunduğu katkı ile Elazığ'ın yüz akı olduğunu ifade eden, Prof. Dr. Demirdağ, şöyle devam etti:

"İlmin aydınlığını rehber edinen FÜ kırk kapılı oda gibi her yıl tecrübesini geliştirerek ve birikimini bir sonraki kuşağa naklederek Türkiye Cumhuriyeti 'nin büyümesine katkıda bulunmuş ve bundan sonra da bu katkısını vermeye devam edecektir. FÜ en küçük biriminden en büyüğüne kadar kırk yıldır ilimize, bölgemize ve ülkemize hizmet vermektedir. Üniversitemiz, kamu ve özel sektöre ait projelerin yönlendirilmesi, desteklenmesi ve sonuçlandırılmasında önemli görevler üstelenmiştir. İlimizdeki kültürel faaliyetlere de öğretim üyelerimizle güç vermekteyiz. Bu anlamda kapımız 24 saat hemşehrilerimize açıktır."