Gençlik Haftası

Gençlik Haftası
Gençlik Haftası
- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü "Gençlik ve Spor" konulu panel düzenlendi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, Gençlik Haftası dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce "Gençlik ve Spor" konulu panel düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Mesut Turan, Öğretmenevi Konferans Salonu'ndaki paneli Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında gençlere sporun insan sağlığı üzerindeki faydalarını anlatmak amacıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.

Teknolojinin getirdiği rahatlık dolayısıyla vücut aktivitelerinin gün geçtikçe azalmasına bağlı olarak obezite, tansiyon, kalp damar hastalıkları gibi bir çok hastalığın insanları tehdit eder hale geldiğine dikkati çeken Turan, şunları söyledi:

"Gençlerimizi vücut aktivitelerinin daha fazla olması için spor yapmaya davet ettik. Kentimizde, gençlerimizin spor yapmalarına olanak sağlayan bir çok semt sahası, çim sahalar veya sentetik sahalar bulunmakta. Bunların yanı sıra kapalı spor salonlarımız da gençlerimizin salon sporları yapmasına olanak sağlamaktadır. Gençlerimizin her daim buralardan faydalanabileceklerini ve spor yaparak daha sağlıklı bir yaşam elde edebileceklerini anlamaya çalıştık."

Daha sonra panelde, katılımcılara, sporun önemi, gençlerin sporla buluşması gibi konular ele alındı. 

Panelin ardından gençlere mehteran gösterisi sunuldu.

Gençlik Haftası etkinlikleri hafta boyunca devam edecek.


  ETİKETLER:

  obezite

  ,

  spor

  ,

  Yaşam

  ,

  Konferans

  ,

  Kalp