Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç: - "Siyonistler bölgede her petrol kuyusunun başına bir tane devletçik kurmak temelinde planlarını harıl harıl yürütürken en sonunda işin sahibi olarak gördükleri Türkiye'nin bölünüp parçalanması için planlarını yürütmektedirler" - BBP Genel Başkan Vekili Tunç: - "Dünyanın hiçbir yerinde olmayan antidemokratik yüzde 10 barajı ile karşı karşıyayız"

ELAZIĞ (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, "Siyonistler bölgede her petrol kuyusunun başına bir tane devletçik kurmak temelinde planlarını harıl harıl yürütürken, en sonunda işin sahibi olarak gördükleri Türkiye 'nin bölünüp parçalanması için planlarını yürütmektedirler" dedi.                                                                      

Tongüç, partisince Ahmet Aytar Meydanı'nda düzenlenen Milli İttifak Şöleni'nde yaptığı konuşmada, siyonistlerin Orta Doğu'da ortaya çıkardıkları iç karışıklıklar ile Türkiye'nin çevresini bir ateş topu haline getirdiklerini savundu.

Bu planların yanı sıra Türkiye'nin parçalanması yönelik planların da uygulanmaya devam ettiğinin öne süren Tongüç, bu planları bozmak için Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Milli İttifak adı altında bir araya geldiklerini belirtti.

Irak'ın kuzeyinde referandumlardan bahsedilir hale gelindiğini belirten Tongüç, "Bölgemiz kaynamaya devam etmektedir ve siyonistler bölgede her petrol kuyusunun başına bir tane devletçik kurmak temelinde planlarını harıl harıl yürütürken en sonunda işin sahibi olarak gördükleri Türkiye'nin bölünüp parçalanması için planlarını yürütmektedirler. İşte bu milli ittifak Saadet Partisi çatısı altında niçin bir araya gelmiştir? İslam dünyasındaki akan kanların durdurulması  ve ülkenin bölünmemesi için bir araya gelmiştir" diye konuştu.

Türkiye'ni istikrarsızlaştırma temelinde ekonomik olarak zayıflatılmaya çalışıldığını Savunan Tongüç, 2007'den bugüne Fas'tan Endonezya'ya kadar 22 İslam ülkesi üzerinde operasyonların devam ettiğini öne sürdü. 

-"Yüzde 10 barajı antidemokratik bir uygulamadır"

BBP Genel Başkan Vekili Üzeyir Tunç ise Türkiye'nin geleceğini garanti altına almak adına Saadet Partisi ile tüm engellemelere rağmen bir ittifak oluşturduklarını belirtti.

Türkiye'deki yüzde 10'luk seçim barajının dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen antidemokratik bir uygulama olduğunu dile getiren Tunç, şunları kaydetti:

"Zannetmeyin ki sadece baraj korkusu ile bu ittifakı yaptık. Bunu niye koydular? 2002 yılından bu tarafa üç defa tek başına iktidara gelen AK Parti hükümetleri hep seçimlerden evvel 'demokratik bir anayasa' dediler ama hiçbirini yapmadılar. Bu güzel ülkemizin bu güzel insanları referanduma gitmeden tek başına anayasayı değiştirecek çoğunluğu verdi bunlara, değiştirmediler. İkincisinde referandumla değiştirecek sayıyı verdi işine gelenleri değiştirdi, işine gelmeyenleri değiştirmedi. Üçüncüsünde tekrar tek başına verdi yine anayasa sözü ile geldiler yine ülkenin demokratik bir anayasaya kavuşması için hiçbir çaba sarf etmediler."