Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Vefat eden 17. dönem Elazığ Milletvekili Mehmet Özdemir'in oğlu Murat Özdemir, milletvekili genel seçimi için AK Parti'den aday adayı oldu

ELAZIĞ (AA) - Anavatan Partisi 17. dönem Elazığ Milletvekili olan ve vefat eden Mehmet Özdemir'in oğlu Murat Özdemir, milletvekili genel seçimi için AK Parti 'den aday adayı oldu.

Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, babasının yarım bıraktığı hizmet emanetini devralmak için AK Parti 'den milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.

Açıklamasında üniversite eğitimini Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamladığını, daha sonra ticaretle uğraştığını, birçok büyük firmanın enerji danışmanlığını yaptığını ifade eden Özdemir, şunları kaydetti:

"Yabancı firmaların yurt içi temsilciliklerini ve Türkiye 'deki danışmanlığını  da yürüttüm. Şimdi ithalat ve ihracatla uğraşıyorum. Girmiş olduğu bu yolda halkın teveccühüne ve desteğine talibim. İçinizden biri olmak ile her zaman gurur duyduğum en değerli künyem olarak yüreğimde taşıdığım Elazığ'a hizmet etme aşkını bana ilham eden kudret sahibi Allah'a şükrediyorum."

1 Kasım seçimlerinin Türkiye için önemine vurgu yapan Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ailemden aldığım Elazığ'a hizmet mirasını yeniden bir evladınız olarak yerine getirebilmem için bu bilinçle aday adaylığımı başlatmış bulunmaktayım. Bu zorlu ve bir o kadar da kutsal süreçte Elazığ'ın teveccühüne ve dualarına talibim."