Genel seçimin ardından

Genel seçimin ardından
Genel seçimin ardından
- AK Parti, 22 Temmuz 2007'deki seçimin ardından yeniden Elazığ'daki milletvekilliklerinin tamamını aldı - AK Parti'den milletvekili seçilen Bulut: "Elazığ, tarihinde görmemiş olan bir coşkuyu bize yaşattı. 10 kişiden 7'sinin oyunu aldık"

ELAZIĞ (AA) - AK Parti, 1 Kasım Genel Seçiminde, 8 yıl ardından sonra yeniden Elazığ'da milletvekilliklerinin tamamını kazandı.

AK Parti, siyaset sahnesine çıktığı ilk seçim olan 3 Kasım 2002'de  5 milletvekilliği bulunan Elazığ'dan 4 milletvekili çıkararak önemli bir başarı kazandı. 5 yıl aradan sonra  22 Temmuz 2007 genel seçiminde ise AK Parti, ildeki 5 milletvekilinin tamamını da almayı başardı. Ancak daha sonra ilin milletvekili sayısı 4'e indi.

12 Haziran 2011 seçiminde 4 milletvekilliği kazanan AK Parti,  7 Haziran 2015'teki seçimde 5'ten 4'e düşen vekillikten 3'ünü kazandı.

 1 Kasım'daki seçimde yeniden büyük bir başarıyla çıkan AK Parti, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinin ardından yeniden Elazığ'da tüm milletvekilliklerini kazanarak, 4'te 4 yaptı. 

- "Bizlere oyun kuranlar o oyunlarının altında ezildiler"

AK Parti'den milletvekili seçilen Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, Kültür Park'ta düzenlenen programda partililerle  buluşarak tebrikleri kabul etti. 

Burada konuşan Öztürk,  büyük başarıya imza attıklarını, 224 bin oy aldıklarını söyledi.

Metin Bulut ise, Elazığ'daki seçmenlerin göğüslerini kabarttığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Elazığ tarihinde görmemiş olan bir coşkuyu bize yaşattı. 224 bin oy aldık. Bu ilde yaşayan 10 kişiden 7'sinin oyunu aldık. Ama bu aynı zamanda omuzlarımıza  çok büyük bir sorumluluk yükledi. Biz şunu biliyoruz bunun hakkını ancak Elazığ'a, Elazığlı'ya hizmet ederek ödeyebiliriz. İnşallah o hizmeti de yapacağız." 

Milletvekili seçilen Serdar ise partilerinin Türkiye'de her iki kişiden birinin, Elazığ'da da her 3 kişiden 2'sinin oyunu aldığını anımsatarak, "Bundan sonraki çalışmalarımızda da inşallah geri kalan o bir kişinin de oyunun almak hedefimiz arasında olacak" dedi.

Ejder Açıkkapı ise milletin hizmetkarı olmaya devam edeceklerini kaydederek, "Bizlere öyle bir destek verdiniz ki bizlere oyun kuranlar, o oyunlarının altında ezildiler" şeklinde konuştu.

Programa katılan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze de desteklerinden dolayı seçmenlere teşekkür etti.