''Girişimci Kente Doğru'' proje yarışması

''Girişimci Kente Doğru'' proje yarışması
''Girişimci Kente Doğru'' proje yarışması
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valiliği tarafından düzenlenen ''Girişimci Kente Doğru'' proje yarışmasında, Nisa Nur Orhan ''Anne Kantinleri'' projesiyle...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valiliği tarafından düzenlenen ''Girişimci Kente Doğru'' proje yarışmasında, Nisa Nur Orhan ''Anne Kantinleri'' projesiyle birinci oldu.

Yurtlarda kalan öğrencilerden esinlenerek hazırladığı ''Anne Kantinleri'' projesiyle birinciliğe layık görülen Kebanlı lise öğrencisi Nisa Nur Orhan'a 8 bin lira ödül verildi. 

Keban Kaymakamı Hayrettin Baskın, kendisini ziyaret eden Orhan'ı başarısından dolayı kutladı.

Orhan, burada yaptığı açıklamada, Elazığ Fen Lisesinde eğitim gördüğünü ve bir süre yurtta kaldığını belirterek, "Okulda yediğimiz yemekler bir süre sonra bizleri rahatsız etmeye başladı. Bu nedenle yurttan ayrılıp Keban'daki evime günlük gidiş dönüş yapmaya başladım. Okulda yemek yememek için de annemin evde hazırladığı şeyleri yanımda getiriyordum. Bu olay projem için esin kaynağı oldu" dedi. 

Nisa Nur Orhan'a, proje geliştirme yeteneğini arttırmak için İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından da girişimcilik eğitimi verilecek.