Halk Sağlığı Müdürlüğünden çalışanlarına sanat atölyesi

Halk Sağlığı Müdürlüğünden çalışanlarına sanat atölyesi
Halk Sağlığı Müdürlüğünden çalışanlarına sanat atölyesi
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından kurumda çalışan kadın personele yönelik sanat atölyesi...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından kurumda çalışan  kadın personele yönelik sanat atölyesi kurulduğu bildirildi. 

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, sanatın motivasyonu arttırıcı özelliğinin olması, yaratıcılık özelliğini geliştirmesi, dinlendirmesi sebebiyle kurumda çalışan kadın personele yönelik sanat atölyesi kurulduğu belirtildi. 

Kadın personelin günün belirli saatlerinde atölyeye inerek hem dinlenebildikleri hem de ebru, kara kalem, ahşap boyama, resim, seramik gibi alanlarda kendilerini geliştirebildikleri aktarılan açıklanmada şunlar kaydedildi:

"Sanat, insana özgü duyguların, düşüncelerin türlü araç ve gereçlerle anlatımı, dışa vurumudur. İnsandaki estetik yanın irdelenmesi, algılanması, duyumsanması, sorgulanması ve insan nesne arasındaki güzele varma çabası, ruhu dinlendirmesi, stresi minimum seviyeye indirgemesi sanatın en önemli özelliklerindendir. Bu tür çalışmalarda bulunan kişiler, yorucu, tempolu ve sıkıcı bir iş yaşamı yerine daha mutlu, huzurlu, zinde ve iş verimliliğinin arttığı bir yaşam sürdürüyorlar."


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Resim

  ,

  Kadın

  ,

  Yaratıcılık

  ,

  Yaşam

  ,