Hükümlü ve tutukluların ürünleri fuarda sergilenecek

Hükümlü ve tutukluların ürünleri fuarda sergilenecek
Hükümlü ve tutukluların ürünleri fuarda sergilenecek
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da hükümlü ve tutukların yaptığı bazı el sanatları ürünleri, Ürün ve El Sanatları Fuarı'nda sergilenecek.Elazığ Cumhuriyet...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da hükümlü ve tutukların yaptığı bazı el sanatları ürünleri, Ürün ve El Sanatları Fuarı'nda sergilenecek.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin, Cumhuriyet Başsavcılığının toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında, fuarın 27 Temmuz Pazartesi günü Ahmet Aytar Meydanı'nda Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde açılacağını söyledi.

Pişkin,  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığınca organize edilen fuarın 7 gün boyunca gezilebileceğini belirtti.

Fuara yaklaşık 34 cezaevinden katılım beklediklerini kaydeden Pişkin, cezaevlerinin sadece belli bir süre kalınan kurumlar olmaktan çıktığını ifade ederek, "Cezaevleri eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra üretime yönelik faaliyetlerde de bulunuyor" dedi.

Fuarın en son  Antalya 'da düzenlendiğini belirten Pişkin, bu fuarı toplam 120 bin kişinin ziyaret ettiğini dile getirdi. Pişkin, aynı ilgiyi Elazığ'da da beklediklerini kaydetti.

Pişkin, tüm Elazığ halkını fuara beklediklerini sözlerine ekledi.