Jandarmadan "Karayolu Trafik Haftası" etkinliği

Jandarmadan "Karayolu Trafik Haftası" etkinliği
Jandarmadan "Karayolu Trafik Haftası" etkinliği
- Jandarma ekiplerince hazırlanan trafik parkurunda, akülü arabalarla çocuklara uygulamalı trafik eğitimi verildi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, İl  Jandarma  Komutanlığı trafik timleri "Karayolu Trafik Haftası" dolayısıyla çocuklara ve vatandaşlara yönelik etkinlik düzenlendi.

Kentteki bir alışveriş merkezinde Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü'nün katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte, jandarma ekiplerince çocuklar için trafik parkuru hazırlanarak, akülü arabalarla uygulamalı  eğitim verildi.

Trafik ışıkları, levhaları, sokakları, minyatür binaları ve akülü arabaları ile gerçeğini aratmayan parkurlarda, çocuklar neşeli dakikalar geçirdi.

Çocuklara yönelik hazırlanan stantlarda, "çocuk gözü ile trafik" konulu resimler, boyama kitapları ve kısa skeçlerle trafik kuralları anlatıldı. Etkinliğe katılan çocuklar, palyaço ve dağıtılan ikramlıklar, hediyeler ile eğlenceli bir ortamda trafik kurallarını öğrenme imkanı buldu.  

Trafik timlerinin imkan ve kabiliyetini tanıtmak amacıyla kurulan stantlarda ise vatandaşlara emniyet kemeri takmama, aşırı hız ve alkollü araç kullanımının sonuçları, kanuni yaptırımları ile ilgili bilgiler verildi.

Etkinliğe katılan velilere ise trafik timleri tarafından el broşürü, boyama kitabı, kalem ve araç kokusu hediye edildi.