KADEM Elazığ Temsilciliği açıldı

KADEM Elazığ Temsilciliği açıldı
KADEM Elazığ Temsilciliği açıldı
- KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz: - "KADEM kadının sosyo-ekonomik, siyasal, kültürel anlamda güçlenmesini arzu ederken, bu yönde çalışmalar yürütürken aynı zamanda kadınlar arasındaki dayanışmayı, birlikteliği, kadınların sorunlarını yerel ve ulusal düzeyde tartışmayı da görmek isteyen bir dernektir" - KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan: - "Türkiye kadınlarının ihtiyaçlarının ve mağduriyetlerinin giderilmesi, kadınların karar mekanizmalarında daha iyi temsil edile bilmesi için 2 yıl önce yola çıktık"

ELAZIĞ (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Elazığ İl Temsilciliği, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Sare Aydın Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

Yılmaz, tarihi Harput Mahallesi'nde yapılan açılış töreninde yaptığı konuşmada, "KADEM kadının sosyo-ekonomik, siyasal, kültürel anlamda güçlenmesini arzu ederken, bu yönde çalışmalar yürütürken aynı zamanda kadınlar arasındaki dayanışmayı, birlikteliği, kadınların sorunlarını yerel ve ulusal düzeyde tartışmayı da görmek isteyen bir dernektir" dedi.

KADEM'in kadınlar için önemini anlatan Yıılmaz, "Burada tartışabilir, konuşabilir ve kendi adınıza yeni projeler, fikirler üretebilirsiniz. Tarihin hiçbir kesitinde ve medeniyette kadının aklına, ruhuna, gönlüne değmeyen hiçbir devrim, hareket, oluşum karşılık bulmamıştır" diye konuştu.

Yılmaz, KADEM'in misyonunu şöyle dile getirdi:

"Ailenin bütünlüğünü, birlikteliğini önceleyen, kadının erkeği, erkeğin kadını tamamladığını söyleyen, devletin kadın olmadan hayatta var olamayacağına inan, kadının temsilinin aile içerisinden bürokrasiye, siyasete kadar arttırılmasını gerekliliğini söyleyen bir sivil toplum örgütü."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın kızı ve KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan ise KADEM'in 9'uncu şubesinin Elazığ'da açıldığını ve açılışta bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Türkiye  kadınlarının ihtiyaçlarının ve mağduriyetlerinin giderilmesi, kadınların karar mekanizmalarında daha iyi temsil edile bilmesi için 2 yıl önce yola çıktıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Çok güzel işler yaptık ama İstanbul 'da kalamazdık. Türkiye'nin her tarafına dağılmalıyız, dedik. Türkiye'nin tüm kadınlarıyla birebir iletişime geçmeliyiz, onların problemlerini birebir dinlemeliyiz, dedik. Bu yolda bugün Elazığ temsilciliğimizi açıyoruz. Bizim çalışmalarımıza bambaşka bir heyecan ve renk katacağına inanıyorum. Bu gönüllü ruh ülkenin kalkınması için çok çok önemli. O yüzden bu gönüllü ruhu taşıyan, Elazığ'da bu çalışmaların başlamasına destek olan tüm Elazığ ekibimize ve aynı zamanda belediye başkanımıza, tüm kurumlara çok teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından yapılan dua ile Elazığ İl Temsilciliğinin açılışı gerçekleştirildi. Törende bazı vatandaşlar Sümeyye Erdoğan ile fotoğraf çektirdi. 

Daha sonra Sare Aydın Yılmaz, Sümeyye Erdoğan ve diğer katılımcılar temsilcilik binasını gezdi.