Karnından 10 kilo 500 gram ur çıkartıldı

Karnından 10 kilo 500 gram ur çıkartıldı
Karnından 10 kilo 500 gram ur çıkartıldı
- Elazığ'da ''karın ağrısı ve şişliği'' şikayetiyle doktora giden 53 yaşındaki kadının karın bölgesinde 10 kilo 500 gram ur tespit edildi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da ''karın ağrısı ve şişliği'' şikayetiyle doktora giden 53 yaşındaki kadının karın bölgesinde 10 kilo 500 gram kitle belirlendi.

Sürsürü Mahallesinde yaşayan 2 çocuk annesi Pakize Polat'ın (53), karın bölgesinde tespit edilen 10 kilo 500 gram ağırlığındaki ur, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekoloji Kliniği uzmanlarından Opr. Dr. Necati Kaya ve ekibi tarafından yapılan ameliyatla alındı.

Kaya, Polat'ın karın ağrısı ve mide yanması şikayetiyle hastaneye başvurduğunu ve karın bölgesinde bir kitle tespit ettiklerini söyledi.

Yapılan tetkikler ve araştırmalar sonucunda ameliyata karar verdiklerini kaydeden Kaya, "Büyük bir kitle bekliyorduk, fakat kitlenin büyüklüğü bizi şaşırttı. 10 kilo 500 gram ağırlığında, sol yumurtalığında kitle teşhis ettik'' dedi.

Teşhis edilen kitle ile diğer yumurtalık ve rahmi de aldıklarını ifade eden Kaya, Polat'ın durumunun iyi olduğunu, karın ağrısından eser kalmadığını belirtti.

Kaya, "Hastamız, bir anda 12-13 kilogram vermiş oldu'' diye konuştu.

Ameliyat sonrası çok rahatladığını dile getiren Polat ise şöyle devam etti:

''Önceden yoktu, bir ay önce fark ettim. Aniden karnım şişmeye başladı. Ağrım vardı, karnım şişiyordu. Doktora geldim, 'seni ameliyat edeceğiz' dediler. Ameliyat oldum, şimdi çok iyiyim. Hemşirelere ve doktorlara teşekkür ederim. Hafiflemiş durumdayım.''

Polat, karnından çıkan kitleyi görünce şaşkınlık yaşadığını sözlerine ekledi.