Keban Müftülüğünden hizmet içi eğitim

Keban Müftülüğünden hizmet içi eğitim
Keban Müftülüğünden hizmet içi eğitim
ELAZIĞ (AA) - Keban Müftülüğü, ilçede görev yapan imam ve hatiplere yönelik hizmet içi eğitim verdi.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından...

ELAZIĞ (AA) - Keban Müftülüğü, ilçede görev yapan imam ve hatiplere yönelik hizmet içi eğitim verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından taşrada hizmet veren imam ve hatiplere yönelik düzenlenen güzel ezan okuma eğitim programına Keban'da 19 din görevlisi katıldı.

Keban Müftülük binasındaki eğitim, Yeşilkent Mahallesi Fatih camisi imamı Hasan Gür'ün yönetiminde yaklaşık bir ay sürdü.

Kurs tamamlama programında konuşan Gür, eğitim programının verimli geçtiğini ve katılımcılara saba, uşşak, rast, segah, hüseyni, hicaz makamlarında ezan okuma eğitimi verildiğini dile getirdi.

İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan da yaptığı konuşmada, ezanın belirli makamları olduğunu ve bu makamların dışında okumanın doğru olmadığı ifade ederek, " Sabah ezanının makamı saba, öğlen ezanının makamı uşşak, ikindi ezanının makamı rast, akşam ezanının makamı segah, yatsı ezanının makamı hicaz'dır. Gayemiz görevlilerimizin dinlenilebilecek şekilde çok güzel ezan okumalarıdır" şeklinde konuştu.

Programın sonunda katılımcılar farklı makamlarda ezan okudu.