Keban'da "Aile Tesisinde Kadının Rolü" konulu konferans verildi

Keban'da "Aile Tesisinde Kadının Rolü" konulu konferans verildi
Keban'da "Aile Tesisinde Kadının Rolü" konulu konferans verildi
ELAZIĞ (AA) - Keban ilçesinde, "Ailenin Tesisinde Kadının Rolü" konulu konferans düzenlendi.Keban Musa Coşkun Ortaokulu Konferans Salonu'nda, Keban...

ELAZIĞ (AA) - Keban ilçesinde, "Ailenin Tesisinde Kadının Rolü" konulu konferans düzenlendi.

Keban Musa Coşkun Ortaokulu Konferans Salonu'nda, Keban Belediyesinin organizasyonuyla Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından yürütülen "Huzur Akademisi Projesi" kapsamında kadınlara yönelik düzenlenen konferansta, ailenin tesisinde kadının rolü anlatıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Serpil Bulut, her annenin çocuklarına rol model olabilmesi için sorumluluklarının farkında olması gerektiğini ifade etti.

Ebeveynlerin her türlü davranışıyla çocuklarına doğru örnek olmasının önemine dikkati çeken Bulut, "Rol modelliğimiz de kul hakkı ve yalanı bıraktığımızda doğru nesiller yetişecektir. Günümüzde aynı apartmanda aylarca ve yıllarca birbirini tanımayan ailelerin çocukları yetişmektedir. Amcasını, dayısını, halasını, teyzesini tanımayan nesiller ve çocuklar yetiştiriyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Konferans

  ,

  başkan