Keban'da menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılandı

Keban'da menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılandı
Keban'da menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılandı
ELAZIĞ (AA) - Keban İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce ilçede Menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılaması yapıldı.Keban Kaymakamlığının da...

ELAZIĞ (AA) - Keban İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce ilçede Menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılaması yapıldı.

Keban Kaymakamlığının da desteklediği uygulamayla pilot köy olarak seçilen Bayındır ve Çevrekaya köylerinde toplam 500 menengiç ağacına Antep fıstığı aşısı vuruldu.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaddin Seçkin, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Diyarbakır 'dan getirilen aşı ustalarıyla Şanlıurfa'dan getirtilen Antep fıstığı aşı kalemleri kullanılarak 6 gün süren çalışmalar sonucunda 500 menengiç ağacının aşılandığını belirtti. Seçkin, şunları kaydetti:

"Kaymakamlık desteğiyle bu yıl sadece 2 köyümüzde yapılan çalışmaların önümüzdeki yıl İl Özel İdaresine sunacağımız  proje ile ilçedeki tüm köylerimizde yapmayı planlıyoruz. İlçemiz köylerinde menengiç ağacı olan vatandaşlarımızın sonbaharda ağaçlarını budayarak ilçe müdürlüğümüze bildirmeleri halinde 2016 Haziran ayında projeye dahil edilecektir."