Keban'dan kısa kısa

Keban'dan kısa kısa
Keban'dan kısa kısa
- Hayırsever iş adamı Kemal Oğuz, Keban Anadolu Lisesi laboratuvarının onarım ve yenileme işlerini üstlendi

ELAZIĞ (AA) - Keban'da, hayırsever adamı Kemal Oğuz, Keban Anadolu Lisesi laboratuvarlarının onarım ve yenileme işlerini üstlendi.

İş adamı Kemal Oğuz, okulun mevcut 2 laboratuvarının işlevsiz ve kullanışsız durumda olmasından dolayı tadilat ve yenileme işlerini üstlenerek, tam donanımlı kimya-biyoloji ve fizik laboratuvarı haline getirdi. 

Oğuz, biyoloji-kimya laboratuvarına babası Sadık Oğuz'un, fizik laboratuvarına ise annesi Bedriye Oğuz'un isimlerini verdi.

Okul Müdürü Selahattin Sayın, göreve başladığında okulun laboratuvarlarının işlevsiz ve kullanışsız durumda olduğunu görmesi üzerine iş adamı Oğuz'la irtibata geçtiğini belirterek, "Kebanlı hemşehrimiz okulumuzun laboratuvarlarını yenileyerek sağ olsun yeniden yaptırdı.  Eğitim ve öğretime yapmış olduğu katkılarından dolayı hayırsever iş adamımız Oğuz'a teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

- Keban Belediyesi'nden ramazan etkinliği 

Keban Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlik, ilçe müftüsü Abdulhamid Pehlivan tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yerel ses sanatçısı Emrah Güneş'in verdiği halk konseriyle devam eden program, semah gösterisiyle sona erdi. Etkinliğe Keban Belediye Başkan Vekili Müslim Selçuk, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.