Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Bilgin: - "Milletimizin teveccühü ile bir güven limanı haline geldiğimiz vekaletle kurban kesiminde geçen yıl 135 bine ulaştık. Bu yıl Türkiye'de 188 merkezde, yurt dışında da 103 ülkenin 503 bölgesinde kurban kesimi yapacağız"

ELAZIĞ (AA) -  Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, vekaletle kurban kesimine ilişkin, "Milletimizin teveccühü ile bir güven limanı haline geldiğimiz vekaletle kurban kesiminde geçen yıl 135 bine ulaştık. Bu yıl Türkiye'de 188 merkezde, yurt dışında da 103 ülkenin 503 bölgesinde kurban kesimi yapacağız" dedi.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Elazığ Müftülüğü'nde düzenlenen vekaletle kurban kesimiyle ilgili bilgilendirme toplantısına katılan Bilgin, sözlerine Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadığını belirterek başladı.

Bilgin, saldırıda  şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa diledi.

 Türkiye Diyanet Vakfı'nın 1975 yılında Ankara 'da kurulduğunu, kısa sürede büyüyerek bine yakın şubesiyle Türkiye'de ve dünyada ihtiyaç sahiplerine hizmet sunduğunu ifade eden Bilgin, 1993 yılında çıkartılan kanunla Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle vekaletle kurban kesimine başladıklarını aktardı.

"Milletimizin teveccühü ile bir güven limanı haline geldiğimiz vekaletle kurban kesiminde geçen yıl 135 bine ulaştık. Bu yıl Türkiye'de 188 merkezde, yurt dışında da 103 ülkenin 503 bölgesinde kurban kesimi yapacağız" diyen Bilgin, kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını dile getirdi.

Bilgin, kurbanlıkların özel seçilip, dini hassasiyetler içerisinde kesilip fakir ve mağdurlara ulaştırıldığını kaydederek, bu yıl kesecekleri kurban sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini belirtti.