Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Elazığspor Teknik Direktörü Özat: "Haksız bir galibiyet almadık. Sadece rakibimiz girdikleri pozisyonları değerlendiremedi, geçmişte bizim değerlendiremediğimiz gibi" - Bucaspor Teknik Direktörü Canel: "Bizim için final maçıydı. Bu finali kaybettik ama bundan sonra inşallah daha iyi çalışıp bu ligde kalmak istiyoruz"

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig 'de sahasında Bucaspor'u 2-0 mağlup eden Elazığspor'un teknik direktörü Ümit Özat, "Haksız bir galibiyet almadık. Sadece rakibimiz girdikleri pozisyonları değerlendiremedi, geçmişte bizim değerlendiremediğimiz gibi" dedi.

Özat, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligin 17. haftasında oynadıkları Antalyaspor maçının ardından aldığı 7 maçlık ceza sonrası takımın başında olamadığı için son haftalarda kötü sonuçlar aldıklarını belirtti.

Kötü sonuçların play-off hedeflerini sekteye uğrattığını ifade eden Özat, şunları söyledi:

" Bugün ilk defa benim yönetimimdeki takım ikinci yarı bu kadar kötü oynadı. Aslında ilk yarıda Çakır'ın pozisyonu ve Serdar'ın pozisyonunda 3. golü bulup maçı bitirebilirdik. İkinci yarı niye kötü oynadık, haftalardır galip gelememenin verdiği stres, skoru koruma telaşı, hakemin vermemiş olduğu penaltı oyunu bu hale getirdi. Yoksa özünde galibiyet hangi şekilde olursa olsun güzeldir, insanların emeğini çalmadığınız sürece. Haksız bir galibiyet almadık. Sadece rakibimiz girdikleri pozisyonları değerlendiremedi, geçmişte bizim değerlendiremediğimiz gibi. Dün onlaraydı, bugün bize. İnşallah kalan 8 maçta 15-16 puan alırsak ligi çok daha iyi yerde bitireceğimizi düşünüyorum."

Elazığspor'u çok sevdiğini ve sezon sonuna kadar takımı  gelebileceği en iyi yere getirmek için elinden geleni yapacağını aktaran Özat, "Çok net sezon sonunda burada olmayacağım ama inşallah çok daha başarılı bir teknik arkadaşımız gelir kulübü bıraktığımız yerden çok daha iyi yerlere götürür" diye konuştu.

- Bucaspor cephesi

Bucaspor Teknik Direktörü Atılay Canel ise Elazığ'a puan veya puanlar almak için geldiklerini ancak umduklarını bulamadıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"İlk yarı bana göre 4 net gol pozisyonumuz vardı. Bu pozisyonları değerlendiremedik. Elazığspor pozisyonu değerlendirdi ilk golü attı ama ikinci yarı arkadaşlar gayet iyi top oynadılar. Bana göre 8 net gol pozisyonumuz vardı. Bizim toplarımız direkten döndü, öyle oldu, böyle oldu içeriye girmedi. Ama onların ikinci yarı bir gollük pozisyonları vardı oda direğe vurdu girdi. Zorlu bir yarıştı. Bizim için final maçıydı. Bu finali kaybettik ama bundan sonra inşallah daha iyi çalışıp bu ligde kalmak istiyoruz."