Mardin'deki terör saldırısı

Mardin'deki terör saldırısı
Mardin'deki terör saldırısı
- Derik ilçesindeki saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Aydemir'in cenazesi, Elazığ'da toprağa verildi

ELAZIĞ (AA) - Mardin'in Derik ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir'in cenazesi, memleketi Elazığ'da defnedildi. 

İzzetpaşa Camisi'nde düzenlenen törene, şehit Aydemir'in Türk bayrağına sarılı naaşı meslektaşlarının omuzlarında getirildi.

Camiye koltuk değneğiyle gelen şehidin babası Metin Aydemir, ayakta durmakta güçlük çekti. 

Öğle namazını takiben İl Müftüsü Peyami Güngör tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Şehidin naaşı, daha sonra tören mangası eşliğinde bir süre askeri araçta taşındıktan sonra cenaze aracına konuldu.

Bu sırada cenazenin yanına gelen şehidin kız kardeşi Çiğdem Aydemir, gözyaşları içinde "Ciğer, sana uzanan o eller kırıla. Güzel gözlüm, bahar gözlüm, babasının gülü, ciğerimin köşesi. Çok güzel olmuşsun, çok. Niye bıraktın bizi, niye bıraktın? Ne güzel kokuyor kardeşim, meleğim, ciğerim. Güle güle git kardeş, bizi bıraktın kardeş, bir tek sen vardın. Bir tek sen vardın kardeş, tek kaldık. Sana uzanan o elleri kırsınlar" diyerek ağıt yaktı.  

Şehidin cenazesi, Elazığ Garnizon Şehitliğinde toprağa verildi.

Törene, şehidin ailesi, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ milletvekilleri Metin Bulut ve Ejder Açıkkapı, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve çok sayıda vatandaş katıldı.